Aktualności

Głosowanie już trwa. Jakie pytania mają łodzianie i łodzianki? Jakie wątpliwości budzi aplikacja, karty papierowe? Poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej (dotychczas) zadawanych pytań.

Czy muszę drukować obie strony karty do głosowania?

Tak. Podpisując się na karcie do głosowania zaświadczasz, że zapoznałeś/aś się z informacją z drugiej strony. Jeżeli drukujesz więcej kart, na przykład, dla rodziny, czy znajomych, każde z nich powinno mieć możliwość zapoznania się z zasadami z drugiej strony. Czy karta do głosowania musi być wydrukowana dwustronnie? Nie musi – wystarczy, że wydrukujesz dwie strony osobno i zepniesz je zszywaczem.

Czy mogę przynieść więcej kart do głosowania do punktu?

Tak. Mamy świadomość, że nie wszystkie osoby będą w stanie zagłosować online, czy przyjść do punktu. Jeżeli znasz takie osoby i chcesz im pomóc, możesz zebrać wypełnione przez nich karty i donieść je do punktu do głosowania

Ja tu tylko studiuję… 

Nadal możesz zagłosować! Jeżeli czujesz się związany z Łodzią, korzystasz na co dzień z infrastruktury, bierzesz udział w wydarzeniach miasta, budżet obywatelski jest dla Ciebie. Przy głosowaniu liczy się Twój adres zamieszkania nie zameldowania – możesz zatem podać, na przykład, adres akademika, bądź mieszkania, które wynajmujesz

Jeden telefon to pięć głosów – jak to działa?

By zagłosować musisz w tym roku podać swój numer telefonu. Na ten numer uzyskasz kody weryfikacyjne – jeden dla zadań ogólnomiejskich i jeden dla zadań lokalnych. Na jeden numer telefonu komórkowego może zagłosować pięć osób. Oznacza to, że osoba której chcesz pomóc i która nie ma telefonu może podać Twój numer przy weryfikacji i otrzymać, podobnie jak Ty wcześniej, kody do weryfikacji głosowania. Oczywiście dane takie jak imię i nazwisko, czy numer PESEL muszą być różne – jeżeli podasz te same, system poinformuje Cię, że Twój głos już został oddany.

Dowiedz się więcej o głosowaniu

Zadaj nam pytanie

Powrót do strony głównej